Jakie akcesoria przydają się na początku przygody z szydełkowaniem?

Szydełkowanie to fajny sposób na wykonanie dla siebie ciepłego ubrania albo maskotek dla dziecka. Zanim rozpocznie się pracę z dużymi projektami, trzeba poznać zasady i narzędzia, które najbardziej będą pasowały osobie zajmującej się tą formą rękodzieła. Jednym z najważniejszych z nich będzie szydełko. Do tego przydadzą się też igły dziewiarskie, znaczniki i oczywiście włóczki.

Jakie akcesoria będą odpowiednie dla osoby początkującej?

Na początek dobrym pomysłem byłby zakup zestawu. W skład porządnych propozycji wchodzą szydełka z rączką, które są ergonomiczne i nie męczą palców, znaczniki, igły i agrafki oraz mniejsze motki, które pozwalają opanować podstawowe ściegi. Taki zestaw od razu zawiera kilka rozmiarów szydełek, co jest bardzo pomocne. Na każdym motku włóczki znajduje się informacja o tym, jakie narzędzia o konkretnych rozmiarach można wykorzystać przy pracy z nią. Zależnie od materiału oraz jej grubości, będą one inne, dlatego dobrze jest mieć kilka różnych narzędzi.

Do pracy nad pierwszymi projektami sprawdzą się włóczki dedykowane pod pracę z szydełkami z rączką. Można zaopatrzyć się w magazyny z gotowymi wzorami i instrukcjami krok po kroku, jak je wykonać. Dzięki temu nabierze się podstawowych umiejętności oraz opanuje techniki ściegów. Po kilka płaskich projektach, takich jak serwetki, można przejść do maskotek i ubrań. Do nich przydają się guziczki, sztuczne oczy, igła oraz nici. Czasami można zdecydować się też na zamki, koraliki czy zawieszki, ale na początku praca z nimi może być bardzo trudna. Jeśli ktoś zdecyduje się na szycie maskotek, przyda się też wypychacz, najlepiej przyjazna dla dzieci kulka silikonowa.