Jak działa krzem z borem? Korzystne efekty suplement

Krzem jest kluczowym składnikiem wielu składników ludzkiego ciała, ale może być również stosowany jako suplement poprawiający stan skóry, włosów i paznokci.

Krzem z borem staje się popularnym suplementem diety. Mieszanka krzemu i boru pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i zachować elastyczność skóry. Krzem pomaga również we wzroście włosów, stymulując mieszki włosowe i zwiększając produkcję keratyny. Krzem w suplemencie działa również jako przeciwutleniacz, który zabija wolne rodniki, które z czasem mogą powodować uszkodzenia komórek skóry, komórek włosów i paznokci.

Krzem z borem zawarty w suplemencie zapewnia ogromne korzyści osobom, które skończyły młodość lub sportowcom, którzy muszą bardziej skupić się na swoich stawach. Może pomóc osiągnąć szybsze rezultaty po rekonwalescencji bez żadnych skutków ubocznych.

Ten związek na bazie krzemu ma właściwości przeciwzapalne, ponieważ hamuje odpowiedź zapalną organizmu. Pomaga również zapobiegać zapaleniu stawów i reguluje poziom hormonów steroidowych w organizmie. Krzem z borem jest również bakteriobójczy, ponieważ zabija bakterie w ciele. Może być w stanie pomóc w walce ze zmarszczkami ze względu na swoje właściwości regulujące kolagen.

Krzem z borem może być stosowany zarówno na całe ciało, jak i na skórę głowy, a jednocześnie jest wystarczająco bezpieczny do stosowania w okolicach oczu i ust, gdzie znajdują się wrażliwe komórki skóry. Delikatna pikantność tego suplementu sprawia, że jest on korzystniejszy przy spożywaniu doustnym niż przyjmowaniu miejscowym lub wziewnym.