Sejfy – skuteczna ochrona przed włamywaczami

Jeśli kiedykolwiek zostawiłeś gdzieś klucz lub zapomniałeś, gdzie zostawiłeś portfel, prawdopodobnie chciałbyś móc go odnaleźć. Niestety, klucze łatwo zgubić. Jeśli zapomnisz, gdzie je położyłeś, może zrobić się gorąco. Sejf antykradzieżowy posiada zamek szyfrowy, który pozwala na przechowywanie ważnych przedmiotów w bezpiecznym miejscu. Są one dostępne w wielu różnych wersjach, a każda z nich ma inne funkcje. Przedstawiamy najważniejsze z cech, jakie mają sejfy.

Cyfrowa klawiatura to element, który posiada większość sejfów antykradzieżowych ma klawiaturę. Pozwala właścicielowi wprowadzać różne cyfry, zwykle od 4 do 10 lub od 0 do 9.

Większość sejfów antykradzieżowych ma wbudowany alarm, zwykle w postaci głośnego brzęczyka lub syreny. Alarm ten rozlega się, gdy ktoś próbuje otworzyć sejf lub próbuje sprawdzić kombinację. Można go ustawić tak, by włączał się zawsze, gdy ktoś próbuje go otworzyć, lub tak, by wyłączał się po określonym czasie – na przykład po 30 sekundach lub po przybyciu ochrony.

Sejfy antykradzieżowe mają zwykle mechaniczny zamek z klawiaturą, do otwarcia którego potrzebny jest klucz. Klawiatura może być dodana do sejfu lub wbudowana bezpośrednio w niego.

Wyświetlacz cyfrowy posiadają niektóre sejfy antykradzieżowe. Pokazuje aktualną kombinację, co umożliwia szybkie wprowadzenie prawidłowej kombinacji. Dostęp do niego posiada tylko właściciel.

Podsumowując, sejfy służą nie tylko do przechowywania kosztowności, ale także jako środek odstraszający. Złodzieje są zniechęceni do włamywania się do sejfu i chętniej przechodzą do następnej lokalizacji.