Kontrola kampera przed zakupem

Samochody kempingowe stwarzają niezłą okazję do wypoczynku w różnych miejscach. O czym należy pamiętać przed zakupem używanego kampera? Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

W ostatnich czasach modne stało się kontrolowanie samochodu (nie tylko kempingowego) przed zakupem. Jeżeli planujemy zakup używanego samochodu, to zorientujemy się, czy w pobliżu znajduje się jakiś punkt, gdzie będzie można przeprowadzić kontrolę. Bardzo ważna rzecz – nie każdy punkt kontroli oferuje możliwość sprawdzenia samochodów kempingowych, więc należy to sprawdzić wcześniej.

Kupując samochody kempingowe należy sprawdzić jaka jest masa samego pojazdu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ile dokładnie zostało zapasu na inne rzeczy, np. na bagaże, na ludzi, czy też na wodę, jaką zawsze trzeba mieć przy sobie.

Warto poprosić właściciela o to, aby napełnił wodą wszystkie zbiorniki w kamperze. Pozwoli to na sprawdzenie, czy nic nie cieknie. Do tego będzie można sprawdzić, czy w samochodzie wszystkie zbiorniki działają poprawnie.

Samochody kempingowe https://cargo-group.pl/ nie należą do tanich pojazdów, dlatego z miejsca sprawdzajmy ich poszycie. Czy przypadkiem nie jest ono atakowane przez wilgoć? Jest to jedna z najważniejszych rzeczy, którą należy sprawdzić już na samym początku. Jeżeli po wejściu do pojazdu czuć w nim wilgocią, to lepiej od razu zrezygnować. Może i nie wszystko będzie widoczne, ponieważ sprzedawca może chcieć ukryć wady, ale całkiem możliwe, że pojazd atakowany jest przez wilgoć. Lepiej w takich wypadkach poszukać innego samochodu.