Jaki motor sportowy wybrać?

Motocykle nie są już tylko dla weekendowych wojowników i motocyklistów – czasy kasków i skórzanych kamizelek dawno minęły. Obecnie motocykl jest bardziej wyrazem mody, a może nawet wskaźnikiem Twojej osobowości. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem na scenę, masz do wyboru wiele motocykli sportowych. Zanim jednak rozpoczniesz zakupy, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy o motoryzacji, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Istnieją dwa główne typy motocykli sportowych: V-twin i inline four. Motocykle V-twin mają dwa tłoki ułożone w kształcie litery “V”, co daje im nazwę; maszyny inline four mają cztery tłoki ułożone w linii prostej. Oba style mają swoje zalety i wady. V-twin jest często gładki i mocny, działa zarówno przy niskich, jak i wysokich prędkościach. Motocykle z rzędową czwórką są bardziej czułe, ale nie tak mocne. Są one również lżejsze od swoich odpowiedników z silnikiem V-twin, dzięki czemu są łatwiejsze w prowadzeniu na zakrętach i na ulicach miasta.

Jest też kilka różnych marek do wyboru: Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki i Yamaha oferują świetne opcje motocykli sportowych, które będą pasować do Twoich potrzeb.

Więcej zobaczysz na desporto.pl.

Zdj. główne: lucas Favre/unsplash.com