Inwestycja w instalację fotowoltaiczną

Nie od dziś wiadomo jak ważny jest dostęp do energii elektrycznej w naszych domach czy budynkach przemysłowych. Trzeba zauważyć, że obecnie możemy samodzielnie stworzyć w naszym domu instalację, która będzie w stanie generować samodzielnie prąd. Mowa tutaj o rozwiązaniu, jakim jest fotowoltaika. Popularność tego typu rozwiązań rośnie z każdym kolejnym dniem.

Inwestowanie w panele słoneczne

Fotowoltaika zbudowana jest przede wszystkim z paneli słonecznych. Na ten moment wyróżnić można panele monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Na terenie naszego kraju zdecydowanie częściej wybierane są te drugie. Wynika to głównie z tego, że ten typ paneli słonecznych doskonale radzi sobie z produkcją prądu nawet przy dość dużym zachmurzeniu. Kolejnym argumentem przemawiającym za wybieraniem tego typu paneli jest ich niższa cena w porównaniu z panelami monokrystalicznymi. Decydując się na zainwestowanie w fotowoltaikę trzeba koniecznie wziąć pod uwagę również wydatek w postaci zakupu inwertera. Wielokrotnie spotykać się można też z tym, że inwerter określany jest mianem falownika.

Dofinansowanie do zakupu fotowoltaiki

Z racji szybko wyczerpujących się złóż paliw kopalnych zachodzić będzie konieczność inwestowania w rozwiązania z rynku OZE. Do takich rozwiązań zaliczana jest także omawiana tutaj fotowoltaika. Żeby zachęcić mieszkańców naszego kraju do inwestowania w fotowoltaikę oferuje się różnego typu formy wsparcia. W szczególności dużym uznaniem cieszą się projekty unijne oraz rządowe pozwalające na uzyskanie dość pokaźnych dotacji. multiplus