Budowa strony www

Rozwój strony internetowej jest procesem budowy strony www od podstaw lub przebudowy istniejącej strony internetowej. Obejmuje to szereg różnych dyscyplin i umiejętności w zakresie projektowania i zarządzania stronami internetowymi. Różne osoby zajmują się projektowaniem interfejsu użytkownika, projektowaniem graficznym stron internetowych, projektowaniem multimediów, projektowaniem komunikacji wizualnej, marketingu w wyszukiwarkach, oraz samego pisania kodu strony www. Dyscypliny projektowania stron internetowych wymagają różnych talentów, umiejętności technicznych, środowisk edukacyjnych, cech osobowości, itp. Specjaliści, którzy odpowiedzialni są za usługę, którą jest budowa strony www są przeszkoleni do pracy z tymi wszystkimi komponentami. Razem czynią stronę internetową tak atrakcyjną i unikalną, jak to tylko możliwe.

Specjaliści od projektowania stron internetowych są również nauczeni, aby zapewnić użytkownikom strony architekturę informacji. Architektura informacji to proces korzystania z witryny jako całości w celu osiągnięcia jakiegoś celu. Składa się na nią cała witryna, w tym baza danych, strony z treścią, projekt strony, interfejs strony, interfejsy użytkownika, historie użytkowników, dokumentacja i tak dalej. Architekt informacji dba o to, aby witryna nie tylko spełniała wcześniej zdefiniowane cele, ale także zaspokajała zdefiniowane potrzeby docelowych odbiorców. Niektóre witryny muszą sprzedawać, a inne dostarczać cenne informacje.

Ponadto, twórca strony internetowej powinien posiadać podstawowe umiejętności wymienione powyżej, a także doświadczenie w rozwoju tzw. back-endu. Rozwój back-endu odnosi się do dodawania dodatkowych funkcji do strony internetowej, takich jak koszyki na zakupy, walidacja danych, rejestracja użytkowników, e-mail marketing, sieci afiliacyjne, integracje bramek płatności, formularze, środki bezpieczeństwa i tak dalej. Zaawansowany webmaster lub programista będzie w stanie rozwijać zarówno front-end (interakcja z użytkownikiem), jak i back-end (handel) aplikacji.