Wybieramy kostkę brukową

Wykończenie obrzeży naszego domu, tarasu oraz licznych ścieżek kostką brukową prezentuje się naprawdę prześliczne. W związku z tym zainteresujmy się kto oferuje sprzedaż kostki brukowej libet i wybierzmy idealną dla siebie. Tak naprawdę firm, które oferują sprzedaż kostki brukowej libet jest dosyć sporo. Nie ma co narzekać w tym aspekcie.

Wybierając jednak kostkę, musimy zwrócić między innymi uwagę na jej wygląd oraz przede wszystkim na jej gatunek. Kostki betonowe pierwszego gatunku powinny mieć obowiązkowo kolorystykę jednolitą w ramach jednej partii. Przebarwienia delikatne mogą być jedynie widoczne na elementach pojedynczych. Na powierzchni kostek nie powinno być ani pęknięć, ani też rys. Na każdej kostce dopuszczalne są dokładnie dwa uszkodzenia bocznych powierzchni oraz także pionowych. Partie poszczególne różnić się mogą jedynie odcieniami. Wiadomo, że kostka powstaje z mieszanki przeróżnych naturalnych surowców. Dlatego właśnie od razu najlepiej się zaopatrzyć w potrzebną ilość, pozyskując materiał z jednej produkcyjnej partii.

Z kolei na kostkach drugiego gatunku jest dopuszczalne nieco większe uszkodzenia – w przypadku bocznych powierzchni oraz powierzchni pionowych. Możliwe także są różnice koloru w ramach jednej partii oraz przebarwienia bardziej intensywne na elemencie pojedynczym. Co więcej w oby tych przypadkach są w żadnym wypadku niedopuszczalne uszkodzenia naroży od kostek. Jest to bardzo ważne.

Jak widać na powyższym obrazku niesamowicie ważna jest sama kategoria kostki brukowej. Pewnie wiele osób nie miało o tym wręcz zielonego pojęcia.