Wino argentyńskie

Wino argentyńskie pochodzi Argentyny. Kraj ma długą historię w produkcji wina, sięgającą 1535 roku, kiedy to hiszpańscy osadnicy przywieźli ze sobą winorośl, kolonizując ziemię. Produkcja wina stała się ważnym przemysłem już w 1818 roku, kiedy misjonarze jezuiccy wprowadzili techniki uprawy winorośli do Argentyny. Wina argentyńskie to głównie wina czerwone i białe wytwarzane z odmian winogron Malbec, Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Istnieje również kilka argentyńskich win musujących i win deserowych, takich jak Malvasia i Tor.

Dlaczego wina argentyńskie są tak popularne?

Argentyna w końcu przeżywa renesans, dzięki któremu stała się jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc winiarskich na świecie. Argentyńskie wina są poszukiwane ze względu na ich unikalne profile smakowe, wiedzę winiarzy i zróżnicowaną lokalizację geograficzną.

Niepowtarzalny klimat Argentyny i jej topografia są idealne do uprawy winorośli.

Argentyna jest jednym z najbardziej ekscytujących miejsc winiarskich na świecie. Dzięki klimatowi i topografii, które dobrze nadają się do uprawy winorośli, Argentyna od wieków produkuje wina światowej klasy. Argentyna jest drugim po Francji największym producentem wina na świecie.

Historycznie Argentyna była znana na całym świecie z produkcji wina i innych produktów rolnych.

Argentyna jest jednym z najbardziej zniszczonych gospodarczo krajów Ameryki Łacińskiej, ale wciąż udało jej się wyprodukować jedne z najlepszych win na świecie. Ten kraj ma zróżnicowaną geografię z topografią obejmującą regiony górskie, delty rzek i żyzne równiny.

Najbardziej znanym i najczęściej spożywanym winem w kraju jest Mendoza Malbec.

Obecnie najczęściej spożywanym rocznikiem jest Malbec . 2012

Jak znaleźć najlepsze argentyńskie wino dla swoich upodobań?

Wino argentyńskie to nie tylko napój – to także styl życia. Ale jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zadanie może być trudne. Przy zakupie wina należy wziąć pod uwagę wiele czynników – kolor, smak, konsystencję, klarowność i wiele innych.

Możesz nie wiedzieć, co najlepiej pasuje do Twojego gustu, dopóki nie spróbujesz kilku różnych win.