Remont domu. Co zrobić z gruzem?

Remont domu wiąże się z koniecznością pozbycia się odpadów, które po remoncie pozostaną. Opakowania po materiałach budowlanych to mniejszy problem – pamiętając o segregacji, można je po prostu wrzucić do śmieci. Gruzu jednak do śmietnika wrzucać nie wolno. Pozbycie się go więc jest znacznie utrudnione. W jaki sposób pozbyć się gruzu po remoncie? Rozwiązaniem są kontenery na gruz Wrocław. Warto taki kontener wynająć i zlecić jego podstawienie.

Wielkość kontenera jest ważna

Przed wynajęciem kontenera, warto ocenić jakiej wielkości kontener może być potrzebny. Kontenery na gruz Wrocław występują bowiem w różnych rozmiarach. Do najmniejszych można wrzucić około 2 m3 gruzu, do największych nawet ponad 10 m3. Oczywiście w zależności od wielkości cena wynajmu też jest różna. Im większy kontener tym jest drożej. Oczywiście można zamówić mniejszy i zlecić podstawienie go więcej niż raz, najczęściej jednak takie rozwiązanie wiąże się z większymi kosztami niż wynajęcie większego kontenera. Zbyt duży oczywiście także nie ma sensu. Koszt wynajmu będzie duży, sam kontener zaś nie zostanie wypełniony gruzem do końca.

Gruz musi być bez innych odpadów

Wynajmując kontener na gruz, nie można zapominać o tym, by poza gruzem nic innego do kontenera nie trafiło. Gruz bowiem jest kruszony i służy później – na przykład – jako materiał do utwardzania dróg. Śmieci w takim gruzie być więc nie może. Jeśli będą, a osoba odbierająca kontener to zauważy, nie odbierze takiego kontenera do momentu wyjęcia z gruzu innych odpadów. Oczywiście w tej sytuacji będą też nałożone dodatkowe opłaty, między innymi opłata za kolejną dobę wypożyczenia kontenera czy też opłata za ponowny przyjazd samochodu, który ma odebrać kontener.