Pomoc drogowa – jak wybrać bezkonkurencyjną ofertę?

Prawdopodobnie niejednokrotnie widzieli Państwo pojazdy transportowe jeżdżące po drogach Polski. Transportują one wysokiej klasy samochody, a także auta po usterkach i wypadkach. W zależności od przewoźnika, szacuje się, że koszt przewozu samochodu w otwartym transporcie może wynosić od kilkuset złotych do nawet do kilku tysięcy złotych – jeśli weźmiemy pod uwagę lawety transportujace międzynarodowo.

Jeśli chodzi o usługi takie jak laweta Kąty Wrocławskie są miastem, gdzie niektóre firmy wymagają od Państwa opłacenia całego kosztu transportu samochodu z góry, jednak inne pozwalają na płatność w ratach. Jeżeli nie są Państwo pewni lub nie chcą zapłacić całej kwoty z góry, proszę zapytać, czy dana firma oferuje swoim klientom inny sposób płatności. Jeżeli muszą Państwo przetransportować jeden lub więcej samochodów z jednego miejsca do drugiego, warto rozważyć wynajęcie lawety. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie współpracowali Państwo z firmą transportową, mogą być Państwo niepewni, jak znaleźć najlepszą i jak uniknąć oszustów w tym procesie.

Ważne jest, aby nie spieszyć się podczas poszukiwań. Konieczność szybkiej naprawy będzie kosztowna, jeżeli nie zaplanuje się jej z wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach wysyłka samochodu, np. w zimie, może przynieść znacznie niższą opłatę niż wysyłka w okresie dużego natężenia ruchu. Wreszcie, wysyłka pomiędzy dużymi miastami może często skutkować najbardziej konkurencyjnymi cenami, ponieważ wielu spedytorów obsługuje trasy pomiędzy dużymi obszarami metropolitalnymi. Przy eksporcie pojazdu poza granice istnieje wiele możliwości znalezienia obniżek i rabatów cenowych.