Okna Aluminiowe – Zalety i wady stolarki aluminiowej okiennej

W przeszłości okna aluminiowe Wrocław były mniej popularne niż okna plastikowe czy drewniane. Wynikało to z faktu, że metalowe ramki miały wysoką przewodność cieplną i były produkowane tylko w odcieniach szarości. Aluminiowe konstrukcje okienne mogą dziś stanowić dobrą konkurencję dla profili PVC czy drewnianych. Są one często stosowane do przeszkleń w budynkach przemysłowych i na balkonach na słabych fundamentach betonowych.

Zalety i wady okien aluminiowych

Profil aluminiowy produkowany jest z wykorzystaniem krzemu i magnezu, dzięki czemu produkt jest bardziej wytrzymały i mniej podatny na odkształcenia fizyczne.

Solidność i łatwość utrzymania

Profil jest odporny na uderzenia i ścieranie, a w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia można go łatwo naprawić, aby odzyskał swój pierwotny wygląd.

Niewielki ciężar

Okna aluminiowe Wrocław pozwalają na realizację nawet najbardziej ambitnych rozwiązań projektowych. Lekki profil metalowy nie obciąża słupów i stropów betonowych, minimalizując ryzyko zawalenia się ścian.

Długowieczność

Trwałość aluminium jest wyższa niż tworzywa sztucznego lub drewna. Producenci twierdzą, że 50-80 lat.

Przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla ognia

Metal się nie pali. Ta cecha profilu aluminiowego może odgrywać decydującą rolę przy wyborze okien, jeśli chodzi o przeszklenie zakładów produkcyjnych i magazynów z produktami wybuchowymi.

Plastyczność

Ta właściwość aluminium pozwala na produkcję okien o najróżniejszych kształtach: owalnych, okrągłych, wielokątnych, trójkątnych i innych bardziej skomplikowanych wariantach.

Estetyka

Aluminiowy profil okienny może być malowany na dowolny kolor lub laminowany w celu imitacji naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień.