Misie najlepsi przyjaciele dzieci

Czy wszystkie misie to grzeczne misie?

Na pewno te dzikie, nieokiełznane misie mogą pokazać pazury, i lepiej nie zostawać z nimi sam na sam. Ponieważ dzikie misie, mają swoje przyzwyczajenia, można przypadkiem zamienić się w przekąskę zamiast zostać najlepszym przyjacielem futrzaka.

Na szczęście, mamy inne misie, misie, które towarzyszą nam od najmłodszych lat. Z tymi misiami nic nam nie grozi, nawet możemy z nimi czuć się bezpieczni.

Kiedy jesteśmy dziećmi miś nas broni, odgania złe myśli i uczucia, dodaje otuchy, jest z nami w dzień i w nocy, wtedy kiedy tylko go potrzebujemy. Jest coś w tych misiach wyjątkowego, coś co wycisza, i sprawia, że stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Czyżby to miękkie spotykane w różnych kolorach futerko, które jak się przytuli, odwzajemnia nasze ciepło, miało jakąś moc? Być może ma, dla nas jako najmniejszych na pewno,  dla nas jako starszych, jest już inaczej, ale co niektórzy nadal lubią misie.

Bardziej naukowo o misiach

Ciekawostką jest, że misie jako zabawki stały się popularne w końcu XIX wieku, za sprawą Margarete Steiff. Była to niemiecka kobieta poruszajáca się na wózku inwalidzkim, ponieważ będąc dzieckiem została sparaliżowana wskutek choroby Heinego-Medina, z czasem zaczęła wytwarzać różne pluszowe zabawki zwierzątka. Maskotki zyskały dużą popularność i zaraz potem inne zakłady zabawkarskie zaczęły wytwarzać podobne zabawki.

Na co zwrócić uwagę?

Rynek zabawek oferuje kupującym bogatą ofertę pluszaków. Kupując, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana została maskotka, czy ma odpowiedni atest, dotyczy to zwłaszcza najmłodszych pociech, oraz należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są bezpieczne i  czy są dobrze przymocowane. Istotna jest sprawą czyszczenia maskotki, czy można ją bez problemu wyprać.

Maskotki interaktywne

Osoby, które chciałyby, żeby ich maluch oprócz świetnej zabawy, mógł rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność oraz inne zdolności mają do wyboru maskotki interaktywne.  Takiego typu zabawki mogą przyczynić się do przyśpieszenia nauki mówienia czy też  rozpoznawania kolorów. Maskotki mogą przybliżać zainteresowanym postacie z bajek np Kubuś Puchatek, miś Paddington, miś Uszatek, miś z bajek ” Masza i niedźwiedź” , ”  Troskliwe misie” itp.

Oferta misiów jest duża, występuje w niej duża różnorodność maskotek pod względem wieku, wielkości, koloru, materiału, wypełnienia oraz przeznaczenia.