Jakie są wady bagażnika rowerowego na klapę?

Jak wszystko inne tak również bagażnik rowerowy na klapę ma pewne wady. W obecnej chwili używanie takowego bagażnika jest nielegalne. Z jakiego powodu? Powód tak naprawdę jest tylko jeden. Rowery, które są zamontowane na bagażniku jakim jest bagażnik rowerowy na klapę zasłaniają światła w naszym samochodzie. Zgodnie z przepisami aktualnymi takowe rozwiązanie jest legalne. Aby móc przewozić rowery zgodnie z przepisami prawa, należy bagażnik wyposażyć w specjalną listwę świetlną. Problem na tym polega, że zasilanie listy, które się znajduje w wiązce holowniczego haka, a po to kupujemy na klapę bagażnik, aby nie montować holowniczego haka i niestety koło się już zamyka.

Kolejny minus takiego właśnie bagażnika jest sama forma przewożenia rowerów. Chodzi o bardzo ciężki montaż bagażnika na klapie. Zazwyczaj musimy zaczepić za klapę sześć bądź też osiem pasków, których regulacja podczas montażu sprawia dosyć sporo problemu. Dodatkowo podczas jazdy z rowerami paski mogą się luzować, według wszelkich zaleceń producentów bagażników co jakiś czas musimy się zatrzymać i dociągnąć paski. Sporym problemem montowanych na klapę bagażników jest sam fakt, że rysują one powłokę lakierniczą naszego samochodu. Należy także pamiętać, że jeśli mamy bagażnik zamontowany, to nie ma możliwości otworzenia klapy naszego bagażnika.

Przed zakupem takiego bagażnika musimy się dobrze zastanowić. Wiadomo, że chcemy aby służył nam przez wiele lat. Zainwestujmy w dobry bagażnik.