Jak wprowadzić do swojej garderoby więcej koloru? Łap inspiracje!

Nie jest tajemnicą, że to, jak wyglądasz na zewnątrz, może bezpośrednio wpływać na to, jak się czujesz w środku. Jednak wydaje się, że wszystkim nam brakuje trochę inspiracji do noszenia kolorowych, odważnych ubrań w chłodniejsze miesiące i odruchowo skłaniamy się w swoich modowych wyborach ku czerni, granatowi, czy szarości. Oczywiście klasyczne neutralne kolory są zawsze mile widziane, ale zbyt wiele dobrego nie zawsze jest dobre, zgadzasz się?

Czas porzucić bezpieczeństwo (i nudę) swojej neutralnej garderoby i zacząć się ubierać na wesoło, dodając trochę koloru do swojego wyglądu! Dzięki poniższym, prostym krokom możesz łatwo wstrzyknąć odrobinę endorfin do swoich strojów.

Jak zacząć zabawę z kolorami w swojej garderobie?

Kiedy po raz pierwszy eksperymentujesz z kolorem, możesz czuć się nieco zdezorientowana, więc podejdź do tego spokojnie i nie myśl, że musisz od razu zmieniać całą swoją garderobę, a ulubiona beżowa sukienka musi iść w odstawkę. Znacznie lepszym podejściem jest bezpieczne zanurzenie jednego palca w kolorowym świecie, wprowadzając na początku odrobinę koloru – i nie musi to być od razu wielokolorowa sukienka, jeśli czujesz że to za wcześnie – zacznij od wyrazistego naszyjnika lub kolczyków. Nawet nieco bardziej intensywny niż zwykle kolor ust może być tym przyjemnym bodźcem do zaprzyjaźnienia się z bardziej odważną paletą barw.

Jeśli nie jesteś gotowa, aby rzucić się na wyrazisty t-shirt z szałowym nadrukiem, możesz również zacząć od drobnych detali – wybierając akcesoria w bardziej odważnych kolorach, które i tak z pewnością poprawią wygląd wielu już istniejących w Twojej garderobie elementów stylizacji. Kolorowy dodatek można dołożyć do zestawu ubrań nawet w ostatniej chwili, a będziesz zaskoczona, jak coś tak małego może mieć tak duże znaczenie! Chociaż dodatek z kolorowym nadrukiem to świetny sposób na dodanie odrobiny radości do stroju, jednolity, ale odważny kolor to zdecydowanie najłatwiejszy, a równocześnie przyjemny sposób na dodanie odrobiny optymizmu do garderoby.

Co powiesz na kolorowe buty? W ten sposób Twoja ulubiona neutralna sukienka z butiku LaLaLa może zyskać nowe życie! Dlatego porzuć buty w kolorze nude i spróbuj dodać kolorowe szpilki, jako efekt „wow”, aby podkreślić swój ulubiony strój. To łatwy sposób na dodanie odrobiny różnicy do Twojego wyglądu i to z jakim efektem!

Znajdź swój ulubiony kolor i nasyć nim stylizacje!

Dobrym początkiem przy próbie dodania koloru do swojej garderoby jest znalezienie takiego koloru, który po prostu wręcz uwielbiasz i dobieranie na jego podstawie klasycznych elementów w neutralnych kolorach, takich jak:

  • czerń,
  • granat,
  • szarość,
  • beż.

To trochę przełamie subtelny kolor i równocześnie może być świetnym sposobem na stylizację stroju, w zależności od okazji. Wybierając swojego kolorowego ulubieńca najlepiej trzymaj się klasycznego odcienia (np. niebieski będzie lepszy niż akwamaryna) i unikaj „modnych” kolorów, które szybko wyjdą z mody. Pewność siebie w tym, co masz na sobie jest tak samo skuteczna, jak odrobina koloru, jeśli chodzi o ożywienie Twojej garderoby, więc upewnij się, że zawsze wybierasz kolory, w których dobrze się czujesz i w których tak samo dobrze wyglądasz. Z takim podejściem bez względu na to, czy to będzie sukienka na wielkie wyjście, czy casualowy zestaw ubrań na weekendowy wypad z przyjaciółmi – możesz być pewna, że będziesz wyglądać ślicznie i każdy zauważy kolorowy akcent, co sprawi, że z czasem być może i Ty kogoś zainspirujesz do podobnych zmian w doborze garderoby.